Wygodny systemowy regulator pogodowy multiMATIC 700 od Vaillant

programator sgterujący ogrzewaniem

multiMATIC – optymalizację pracy systemu ogrzewania

Wygodny systemowy regulator pogodowy multiMATIC 700 to nowa propozycja z oferty marki Vaillant. Stosując ten regulator zapewnimy sobie oszczędność energii poprzez optymalizację pracy systemu ogrzewania. Pozwala też na kontrolę kosztów ogrzewania w dowolnym momencie. Dodatkową zaletą systemu jest multiMATIC App czyli aplikacja mobilna zapewniająca zdalny dostęp do parametrów urządzeń grzewczych po integracji z modułem VR900. Dzięki asystentowi instalacji system jest szybko uruchamiany. Posiada funkcje zapewniające perfekcyjną efektywność triVAI czy adaptacyjną krzywą grzewczą.

Zalety multiMATIC 700

multiMATIC 700 to systemowy regulator zarządzający jednocześnie systemami ogrzewania i wentylacji i jest przeznaczony dla jednego obiegu grzewczego bez zmieszania. System jest innowacyjny – może być łączony z różnymi, licznymi urządzeniami, gwarantując zawsze komfortową temperaturę w pomieszczeniach. Jest też elastyczny – współpracuje z dedykowaną, bezpłatną aplikacją dla urządzeń mobilnych – smartfona, tabletu z systemem iOS lub Android, umożliwiającą zdalne sterowanie układem z dowolnego miejsca poprzez Internet. Niezbędne jest wyposażenie instalacji w moduł komunikacji internetowej VR 900. Regulator posiada proste menu i intuicyjną obsługę. Regulator multiMATIC 700 przeznaczony jest do współpracy z kotłami Vaillant wyposażonymi w złącze eBUS, pompami aroTHERM, wentylacją recoVAIR/4. Regulator multiMATIC zwiększa współczynnik efektywności energetyczej zestawu o 4%. mutliMATIC 700 posiada komfortowe programy czasowe oraz pozwala na indywidualną adaptację systemu grzewczego do stylu życia i rytmu dnia. Dzięki triVAI system zawsze wybiera optymalne żródło energii.

programator sgterujący ogrzewaniem

vaillant.pl

Zużycie energii pod kontrolą

multiMATIC 700 prowadzi monitoring zużycia energii oraz uzysku energii z otoczenia dla kolektorów solarnych i pomp ciepła. Posiada programator tygodniowy, programy czasowe dla obiegów grzewczych, zarówno dla ogrzewania, jak i chłodzenia. Posiada również program urlopowy oraz funkcje „1 dzień w domu” oraz „1 dzień poza domem”. Do tego dochodzi funkcja intensywnego wietrzenia oraz funkcję „party”. Istnieje możliwość rozbudowy po zastosowaniu jednego z modułów rozszerzających, jak VR 70 – 1 lub 2 obiegi grzewcze ze zmieszaniem albo 1 obieg ze zmieszaniem i instalacja solarna, VR 71 – 3 obiegi grzewcze ze zmieszaniem lub VR 91 – zdalne sterowanie dla drugiego lub drugiego i trzeciego obiegu grzewczego.

Moduł komunikacji internetowej

W ramach dodatkowego oprogramowania dostępny jest moduł komunikacji internetowej, który daje szybki dostęp do parametrów instalacji, możliwość kontroli instalacji z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu oraz zdalną możliwość zmiany ustawień instalacji. Obsługa i konfiguracja są proste, podobnie jak komunikacja i sterowanie. Ponad to kontrolę nad instalacją grzewczą zapewniają multiMATIC App czyli darmowa aplikacja mobilna, przeznaczona do współpracy z regulatorem multiMATIC VRC 700, mobilDIALOG czyli strona internetowa dla użytkowników systemów grzewczych wyposażonych w inny regulator niż multiMATIC VRC 700. W tym przypadku Vaillant gwarantuje darmowy dostęp na stronę internetową. ProfiDIALOG czyli strona internetowa przeznaczona dla serwisantów i instalatorów opiekujących się urządzeniem grzewczym. Użytkownik może na bieżąco śledzić stan instalacji, zdalnie zmieniać ustawienia, wybierać dogodną temperaturę, co gwarantuje większą kontrolę nad rachunkami za ogrzewanie. Korzyścią jest również możliwość szybkiej diagnostyki stanu systemu z poziomu profiDIALOG, co z kolei skraca czas reakcji serwisu w przypadku awarii oraz ułatwia trafne wykrycie problemu.