Pompa ciepła powietrze-woda NIMBUS FLEX od Ariston

pompa ciepła

Pompa ciepła powietrze-woda NIMBUS FLEX od Ariston służy do ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Posiada inwerter, moduł hydrauliczny oraz zasobnik o pojemności 180 l. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla wszystkich konfiguracji, a jego zaletą jest również łatwa instalacja, ponieważ moduł nie wymaga wykonania podłączenia czynnika chłodzącego.

Zalety pompy NIMBUS FLEX

Dostępne są wersje do obsługi jednej lub dwóch stref grzewczych. Prezentowany model pompy to wersja stojąca, która w trybie pompy ciepła działa przy temperaturze do -20°Celsjusza. Zastosowanie tej pompy pozwala osiągnąć nawet 70-cio procentowe oszczędności kosztów ogrzewania, ponieważ wykorzystuje odnawialne i darmowe źródło jakim jest powietrze. Dodatkowo można uzyskać nawet 30% oszczędności energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnej pompy, dzięki zastosowaniu elektronicznie modulowanej pompy obiegowej. Zastosowany w pompie Nimbus kompresor z inwerterem zapewnia płynną modulację mocy grzewczej maksymalizując oszczędności energii. Oszczędność i funkcjonalność to nie jedyne zalety tego rozwiązania, choć bez wątpienia są one niezmiernie istotne i stanowią kwintesencję idei działania pompy. Do tego dochodzą również estetyka i technologia. Nimbus Flex to model pompy od Ariston, który oferuje jednostkę wewnętrzną obsługującą jedną i dwie strefy grzewcze w takich samych wymiarach. Dołączony sterownik systemowy Sensys zapewnia prostą obsługę systemu, pełną kontrolę pracy urządzenia i dostęp do parametrów pracy. Daje też możliwość programowania czasowego dla stref grzewczych oraz produkcji CWU.

pompa ciepła

ariston.com

Komfort dzięki regulacji

Użytkowanie pompy zapewnia też duży komfort grzewczy ponieważ ma ona bardzo dokładną regulację mocy, a w zależności od zapotrzebowania na ciepło, sprężarka inwerterowa moduluje moc grzewczą w zakresie od 15% do 115% mocy nominalnej.    Dodatkowe grzałki elektryczne o mocy 2 kW każda zapewniają pracę pompy nawet w ekstremalnie niekorzystnych warunkach, a zasobnik CWU o pojemności 180 l zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Pompa Nimbus Flex to również ponadprzeciętna jakość. Płytowy wymiennik ciepła zainstalowany w jednostce zewnętrznej wykonany jest ze stali nierdzewnej, zapewniając jej długą i niezawodną pracę. Dwustopniowa sprężarka rotacyjna zapewnia cichą pracę i minimalny poziom wibracji, a ochrona antykorozyjna zbiornika jest podwójna dzięki zastosowaniu anody aktywnej i anody magnezowej. Zawór 3-drogowy montowany jest bezpośrednio w jednostce wewnętrznej i gwarantuje estetyczne i proste podłączenie zasobnika CWU.