Czym się dogrzewać w domu?

grzejnik promiennikowy

Grzejniki różnego typu to doskonała pomoc w sytuacji gdy potrzebujemy się nieco doraźnie dogrzać, także poza sezonem grzewczym, w chłodniejsze dni. To także dobre rozwiązanie do domków letniskowych czy pomieszczeń, w których nie ma stałego źródła ciepła.

Grzejnik – produkt niekoniecznie sezonowy

Zatem grzejniki to produkty niekoniecznie sezonowe, które pozwalają na zapewnienie w pomieszczeniach optymalnej temperatury powietrza. Kiedy z nich korzystamy? Także wówczas gdy moc stałych grzejników jest niewystarczająca do naszych potrzeb – np. w starym budownictwie, gdzie sieć grzewcza nie została jeszcze zmodernizowana i w chłodniejsze dni doskwiera nam chłód. Podobnie w blokach, gdzie jesteśmy skazani na centralne ogrzewanie miejskie, zanim zacznie się sezon grzewczy, a my marzniemy.

Grzejniki także na imprezy plenerowe

Na rynku dostępne są też ciekawe modele grzejników, które możemy wykorzystać w czasie przyjęć w plenerze – pod namiotem, na tarasie czy balkonie, aby zapewnić dobrą temperaturę dla imprezujących gości.

grzejnik promiennikowy

e-bhu.pl

Warto mieć na uwadze, że aby stworzyć komfortowe warunki dla mieszkańców, ściany pomieszczeń należy nagrzać do temperatury przynajmniej 18 stopni Celsjusza, a powietrze do minimum 24 stopni. Możemy to zrobić za pomocą grzejników o różnych sposobach wytwarzania i przekazywania ciepła, przy czym najpopularniejsze z metod to konwekcja i promieniowanie.