Kocioł Ariston CLAS PREMIUM EVO SYSTEM 24 EU

kocioł kondensacyjny gazowy jednofunkcyjny Ariston

Kocioł Ariston CLAS PREMIUM EVO SYSTEM 24 EU to produkt gazowy jednofunkcyjny, kondensacyjny w wersji wiszącej. Jego zalety to modulacja mocy w stosunku 1 do 4, ekonomiczna praca oparta o najnowocześniejszą technologię kondensacyjną, trwałość potwierdzona aż stu pięćdziesięcioma pięcioma testami jakościowymi, wydajniejsza, modulowana pompa, nowy, wielofunkcyjny, podświetlany wyświetlacz LCD, funkcja AUTO, system autodiagnostyczny z wyświetlaniem kodów błędów. Kocioł charakteryzuje super cicha praca. Ma też funkcję odpowietrzania, a także system zapobiegający zamarzaniu, odkładaniu się kamienia i blokowaniu pompy. Do tego na plus dochodzą kompaktowe wymiary. Kocioł jest przygotowany do pracy w zintegrowanych systemach dzięki nowemu protokołowi komunikacji BusBridgeNet.

kocioł kondensacyjny gazowy jednofunkcyjny Ariston

allto.pl

Parametry techniczne kotła

Klasa efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń to A, moc pracy kotła na c.o. wynosi między 5,5 a 22 kW. Jego sprawność to 107,7%, a klasa ochrony IP X5D. Maksymalna temperatura pracy c.o. wynosi 82 stopnie Celsjusza, a ciśnienie w obiegu c.o. ma wartość 3 bar. Kocioł działa w oparciu o gaz ziemny. Wymiary kotła to wysokość 770 mm, szerokość 400 mm oraz głębokość 315 mm, a pojemność naczynia wzbiorczego wynosi 6,5 l. Kocioł Ariston CLAS PREMIUM EVO SYSTEM 24 EU służy do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w mieszkaniach oraz domach jedno i wielorodzinnych. W wyposażeniu kotła znajdują się zawór trójdrogowy oraz sonda zasobnika. Waga kotła to 30 kg. Dodatkowym atutem, przemawiającym za zakupem kotła marki Ariston jest najbardziej kompleksowy program opieki nad kotłem grzewczym. Korzystając z programu „8 lat bez ryzyka” użytkownicy mogą zapewnić sobie bezpieczeństwo, komfort i bezpłatne usuwanie ewentualnych usterek kotła nawet do ośmiu lat od momentu jego uruchomienia.Jak sama nazwa wskazuje, kocioł należy do segmentu PREMIUM, przeznaczonego dla najbardziej wymagających klientów. Jego moc wynosi od 24 kW.

Nowoczesność i designe

Kotły nowej generacji EVO firmy Ariston przełamują obecny model konstruowania nowoczesnych systemów grzewczych. Stanowią inteligentne i energooszczędne rozwiązania, które wyprzedzają pod względem technologicznym inne urządzenia oferowane obecnie na rynku, stanowiąc odbicie nowatorskiego sposobu myślenia o wytwarzaniu energii i wykorzystywaniu jej zasobów. Wprowadzone ulepszenia dotyczą istotnych obszarów takich jak efektywność i oszczędność energii, komfort użytkowania, integracja systemowa czy design i jakość. Użytkownicy kotłów Ariston mogą również korzystać z aplikacji Ariston NET, która pozwala sterować zdalnie ustawieniami kotła. Prezentowany model zapewnia maksymalną oszczędność energii w oparciu o najnowocześniejszą technologię kondensacyjną. Kocioł jest dostępny tutaj.