Układy hybrydowe z pompą ciepła aroTHERM VWL od Vaillant

Pompa ciepła aroTHERM VWL od Vaillant to pompa typu powietrze – woda, stanowiąca proste rozwiązanie do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompa została zaprojektowana do szybkiego i niedrogiego montażu na zewnątrz, także bezpośrednio przy ścianie domu. Wewnątrz budynku montuje się wówczas jedynie niewielkich rozmiarów moduł hydrauliczny VWZ MEH 61, regulator calorMATIC 470/4 i opcjonalnie moduł wymiennika ciepła glikol/woda VWZ MWT 150. Główne zalety pompy to wysoka jakość wykonania, idealny komfort, bezobsługowość i korzystna cena. Pompa aroTHERM VWL dostępna w trzech mocach – 8, 10 i 14 kW, polecana jest zarówno do nowych, jak i modernizowanych budynków.

materiały producenta
Układ hybrydowy ogrzewania opartego na pompie ciepła aroTHERM VWL łączy w całość dwa źródła ciepła, a mianowicie tradycyjny kocioł gazowy lub olejowy oraz właśnie tę pompę ciepła. Zatem w jednym układzie znajdują się dwa urządzenia grzewcze oraz służące do przygotowania ciepłej wody. Takie rozwiązanie daje użytkownikom niezależność w wyborze źródła ciepła oraz możliwość decydowania, które urządzenie grzewcze ma pracować w danej chwili. Zastosowanie takiego rozwiązania daje niezależność od wahań cen paliw, a dzięki wysokiemu współczynnikowi COP do 4,8, także niskie koszty eksploatacji. Obsługa systemu jest wygodna, za pomocą jednego regulatora calorMATIC 470 dla wszystkich urządzeń grzewczych, systemów solarnych i rekuperacji. A poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych możemy również czynnie brać udział w ochronie środowiska naturalnego. System daje wysoki komfort także latem dzięki funkcji aktywnego chłodzenia, a jego niewielkie wymiary dają oszczędność miejsca. Co ważne, urządzenie jest bezpieczne dla najmłodszych domowników, a to za sprawą odpowiedniej obudowy.

materiały producenta
Układy hybrydowe z pompą ciepła można instalować nie tylko w budynkach nowopowstających, ale również w przypadku poddawania instalacji modernizacji. Zastosujemy go również w instalacjach wodnego ogrzewania podłogowego, ściennego czy grzejnikowego, zarówno jako jedyne źródło ciepła, jak i do współpracy ze szczytowym źródłem ciepła jak np. kominek
z płaszczem wodnym.