Nowe kotły Thelia Condens od Vaillant

kocioł kondensacyjny

Marka Vaillant wprowadziła do sprzedaży nowe wiszące gazowe kotły kondensacyjne do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Zasadą działania kotłów kondensacyjnych jest to, że gorące spaliny, które zwykle są odprowadzane do atmosfery,w kotle kondensacyjnym trafiają do części wymiennika o niższej temperaturze, gdzie para wodna zawarta w spalinach ulega skropleniu czyli kondensacji. Proces kondensacji w wymienniku pozwala na przekazanie ciepła zawartego w parze wodnej do chłodniejszej wody powracającej z obiegu, wobec czego potrzeba mniejszej ilości energii, aby osiągnąć temperaturę wody niezbędną do ogrzewania. Podgrzana woda jest kierowana ponownie do obiegu grzewczego.

Zaletą kotłów kondensacyjnych jest sprawność przekraczająca 100% i ograniczenie zużycia gazu nawet o 30%. Oprócz redukcji kosztów energii, takie kotły są też bardziej przyjazne dla środowiska.

Kotły Thelia – idealne rozwiązanie do małych instalacji

Nowe kotły Thelia to idealne rozwiązanie do małych instalacji. Dają wysoką efektywność, a przez to oszczędność gazu. Zapewniają też wyjątkowy komfort i prostotę użytkowania. W klasie ErP w zakresie c.w.u mają klasę A, podobnie w zakresie c.o.

Thelia Condens to wiszący kocioł gazowy kondensacyjny, jedno i dwufunkcyjny, wyposażony we wbudowaną automatykę pogodową, listwę do montażu oraz adapter wyjścia spalin. Dwufunkcyjna Thelia nadaje się idealnie do mieszkań lub domów z jedną łazienką. Wyposażono ją w wymiennik płytowy umożliwiający przepływowe przygotowanie ciepłej wody w ilości 10,4 litra na minutę. Wszystkie kotły Thelia Condens wyposażono w nowy, trwały, kompaktowy i lekki aluminiowo – krzemowy wymiennik ciepła. Konstrukcja nowej serii kotłów została przemyślana tak, aby wymiana starego urządzenia na Thelię była szybka i łatwa.

Wysoka sprawność, niskie koszty

Thelia Condens charakteryzuje się wysoką sprawnością i niskimi kosztami eksploatacji, dając jednocześnie komfort centralnego ogrzewania z wykorzystaniem automatyki pogodowej, przepływowe przygotowanie ciepłej wody  w przypadku kotła dwufunkcyjnego lub w połączeniu z pośrednio ogrzewanym zasobnikiem w przypadku kotła jednofunkcyjnego. To nowoczesne rozwiązanie jednocześnie zapewnia wyjątkową prostotę w użytkowaniu i niezawodną trwałość oraz jakość. Kotły spełniają wymagania ErP, zapewniają klasę energetyczną A dla ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

kocioł kondensacyjny

www.saunierduval.pl

Kotły Thelia Condens to ponad 100-letnie doświadczenie producenta cenionej i uznanej marki grzewczej. To znakomita jakość w atrakcyjnej cenie. Po zamocowaniu urządzenia na ścianie przystępuje się do intuicyjnego i prostego dokonania konfiguracji ustawień z wykorzystaniem funkcji oprogramowania i trybów testowych. Kotły kondensacyjne Thelia łączą w sobie nowoczesne rozwiązania i systemy o wysokiej sprawności ze znanym użytkownikowi interfejsem. Wyświetlacz urządzenia pokazuje parametry diagnostyczne i oznaczenia trybów pracy. W ten sposób przejście od użytkowania urządzeń niekondensacyjnych do kondensacyjnych jest naprawdę bardzo proste. A dzięki zastosowaniu nowego aluminiowego wymiennika ciepła, piec jest trwały, kompaktowy i lekki. Inne, wyróżniające te kotły cechy to znakomity stosunek mocy do wagi oraz bardzo dobra sprawność, dzięki wysokiej przewodności cieplnej. Wykonanie z aluminium umożliwia zmniejszenie rozmiarów wymiennika ciepła, a co za tym idzie całego urządzenia, ułatwiając tym samym montaż kotła w niewielkich pomieszczeniach.

Opatentowany system kanałów wodnych

Z kolei opatentowany system kanałów wodnych z czterech stron zapewnia równomierne przenoszenie ciepła, co powoduje mniejsze obciążenie wymiennika przy grzaniu i chłodzeniu. Zwiększona jest również sprawność, dzięki większej powierzchni wymiany ciepła. Wewnętrzna konstrukcja wymiennika ciepła maksymalizuje kondensację spalin. Warto też podkreślić niską emisję zanieczyszczeń (klasa 5 emisji NOx). Wymiennik ciepła posiada kanały wodne o dużym przekroju, o wielkiej powierzchni wymiany ciepła, co obniża temperaturę ścianek, ograniczając tworzenie się kamienia. Ten sposób konstrukcji minimalizuje ryzyko związane z oderwaniem się kamienia kotłowego od wewnętrznej powierzchni aluminiowego wymiennika ciepła i przedostania się płatków kamienia do płytowego wymiennika ciepła. Dla uzyskania wysokiej żywotności i odporności na korozję wymiennik ciepła jest produkowany z aluminium w technologii odlewania w formach piaskowych, czyli takiej samej, jaka jest stosowana w przemyśle motoryzacyjnym dla bloków silnikowych. Panel sterujący jest przejrzysty i prosty w obsłudze. Białe podświetlone cyfry na ciemnym tle umożliwiają doskonałą widoczność informacji na wyświetlaczu, nawet nocą. Panel wyświetla kody statusu, kody diagnostyczne oraz usterki. Jest kompatybilny ze wszystkimi przewodowymi lub bezprzewodowymi regulatorami pokojowymi eBus. Pompa wysokiej sprawności zgodna jest z ErP LOT 11.