Systemy sufitowego ogrzewania i chłodzenia Zehnder cz. II

materiały producenta

Systemy sufitowego ogrzewania i chłodzenia Zehnder Alumline

Kolejny system sufitowy marki Zehnder to system promiennikowy Alumline. Zbudowany jest ze specjalnych, D-kształtnych rurek miedzianych, które zwiększają powierzchnię transferu ciepła do taśmy aluminiowej i w kierunku powierzchni panelu, przez co to przeniesienie jest najbardziej efektywne. Rurka miedziana typu D daje bardziej równomierny i intensywniejszy transfer ciepła niż standardowa rurka okrągła, co jest możliwe dzięki lepszemu przyleganiu rurki do blachy i zwiększaniu przez to powierzchni styku rurki z powierzchnią modułu grzewczo-chłodzącego.

materiały producenta

materiały producenta

W ramach tego systemu dostępne są różne rozmiary promienników, w wersji wolnowiszącej, jak i do sufitu rastrowego, czy też wersje bez izolacji termicznej lub z izolacją układaną fabrycznie, przy czym maksymalna powierzchnia panelu to 1,8 m2. Z kolei maksymalna temperatura zasilania wynosi 50°C, a maksymalne ciśnienie robocze – 6 barów. W standardzie system jest produkowany w kolorze białym, w wersji gładkiej lub z perforacją.

materiały producenta

materiały producenta

System z aluminium daje bardzo efektywny transfer ciepła, co z kolei prowadzi do dużych
oszczędności energii, a optymalna kontrola pozwala na pełen komfort użytkowania takiego ogrzewania.

Systemy sufitowego ogrzewania i chłodzenia Zehnder oparte na aktywnych panelach kartonowo – gipsowych

System jest szczególnie polecany do domów energooszczędnych, w których kluczową rolę odgrywają innowacyjne technologie, pozwalające na maksymalny komfort użytkownika, przy jednoczesnych korzyściach w postaci zwrotu kosztów i zwiększenia wartości nieruchomości. System oparty na aktywnych panelach kartonowo – gipsowych daje właśnie taką maksymalną energooszczędność i funkcjonalność. Komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń są osiągane dzięki cyfrowemu sterowaniu układami ogrzewania, chłodzenia i osuszania, które działają na tej zasadzie, że kocioł lub pompa ciepła wytwarza wodę o różnej temperaturze, zgodnie z ustalonymi wcześniej warunkami panującymi w pomieszczeniu, a następnie woda ta wpływa do rur przez kolektory z tworzywa sztucznego, po czym jest rozprowadzana pomiędzy panelami.

materiały producenta

materiały producenta

Temperatura wody grzewczej lub chłodzącej generuje emisję promieniowania podczerwonego pomiędzy panelami, a pozostałymi powierzchniami, które wydzielają bądź przyjmują ciepło, a układ sterowania określa optymalną temperaturę wody w systemie. Systemy te są niezwykle energooszczędne, ponieważ zostały przystosowane do pracy przy niskich parametrach instalacji.