Pompy Nanopanel Eco

pompa obiegowa do c.o.

Pompa obiegowa Eco do centralnego ogrzewania marki  Nanopanel to elektroniczna pompa wykonana z zastosowaniem nowoczesnej technologii umożliwiającej dokładne dostosowanie parametrów pracy do aktualnego zapotrzebowania na energię, co gwarantuje pełne zoptymalizowanie jej zużycia. Specjalna konstrukcja silnika zapewnia także cichą pracę całego urządzenia. Pompa jest dostępna w dwóch wersjach – 25/40 i 25/60. Klasa ochrony IP wynosi 44, klasa bezpieczeństwa pierwsza, a współczynnik efektywności EEI jest poniżej lub równy 0,02. Dzięki zastosowaniu pomp elektronicznych Eco można zaoszczędzić do 80% energii elektrycznej w porównaniu do starych typów pomp. W pompy marki Nanopanel wbudowano system pamięci ostatniego trybu pracy, dzięki czemu nie jest wymagana ingerencja w ustawienia urządzenia po odłączeniu od niego zasilania. Pompy posiadają tryb nocny oparty na wbudowanym czujniku temperatury.

pompa obiegowa do c.o.

grupa-sbs.pl

Dwa modele pomp Eco

Model Nanopanel 25/40 NAN 130040 ma maksymalną wysokość podnoszenia na poziomie 4 metrów, a maksymalny przepływ wynosi 2,6 m3/h. Maksymalne ciśnienie robocze to 1 MPa. Rozstaw przyłączy pompy wynosi 180 mm, wielkość przyłączy to 1/2 cala a maksymalny pobór mocy w zakresie od 5 do 22 W.

Z kolei w modelu Nanopanel 25/60 NAN 130060 maksymalna wysokość posnoszenia to 6 metrów, maksymalny przepływ 3,6 m3/h, a maksymalne ciśnienie robocze to również 1 MPa. Maksymalny pobór mocy kształtuje się na poziomie do 45 W.

Tryby pracy pomp

Pompy mogą pracować w rożnych trybach – krzywej najniższego ciśnienia, najwyższego ciśnienia, najniższej stałej wysokości podnoszenia oraz najwyższej wysokości. Możliwa jest również praca w trzech trybach ręcznych, w trybie auto oraz trybie nocnym. W przypadku trybu auto, pompa automatycznie dostosowuje wydajność i wysokość podnoszenia zgodnie z zapotrzebowaniem instalacji. Z kolei tryb nocny to taki tryb pracy, który jest uruchamiany przy aktywnych trybach pozostałych (za wyjątkiem ręcznych), co pozwala zredukować zuzycie energii gdy nastąpi obniżenie temperatury czynnika grzewczego o 10 do 15 stopni Celsjusza w ciągu dwóch godzin, a jeśli czujnik temperatury w pompie o minimum 10 stopni Celsjusza, to pompa powróci do nastawionego uprzednio trybu pracy. Aby tryb nocny działał prawidłowo, to pompa powinna być zainstalowana na zasilaniu instalacji.