Pompa ciepła typu split od marki Junkers

pompa ciepła typu split

Powietrzne pompy ciepła typusplit od marki Junkers to linia produktów w rodzaju powietrze-woda, które oferują optymalne rozwiązanie dla instalacji grzewczej – dla ogrzewania domu, jego chłodzenia oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej, a zalety pomp z linii doskonale widać na przykładzie pompy Supraeco A SAS-2.

Pompa ciepła Junkers Supraeco A SAS-2 – budowa

Pompa ciepła składa się z elementów zewnętrznych i wewnętrznych w stosunku do budynku, w którym jest zamontowana. Jednostki te są połączone ze sobą za pomocą rurociągu z czynnikiem chłodniczym. Do wyboru mamy aż cztery różne wersje jednostek wewnętrznych, a mianowicie:

  • ASE – jednostka wewnętrzna naścienna z zintegrowaną grzałką 9 kW,
  • ASB – jednostka wewnętrzna naścienna wyposażona w zawór mieszający do współpracy z kotłem,
  • ASM – stojąca jednostka wewnętrzna z zintegrowanym 190-litrowym podgrzewaczem wody na ciepłą wodę i 9 kW grzałką elektryczną do wspomagania,
  • ASMS – wewnętrzna jednostka stojąca z zintegrowanym 184-litrowym podgrzewaczem wody na ciepłą wodę z dodatkową wężownicą i 9 kW grzałką elektryczną.

Supraeco A SAS-2 ASE to pompa ciepła powietrze-woda, która jest dostępna w mocach od 6 do 13 kW mocy grzewczej. Wyróżnia się wysokim COP sięgającym nawet 4,8, a dzięki technologii inwerterowej automatycznie dostosowuje się do aktualnych potrzeb energetycznych budynku. Pompa ciepła osiąga temperaturę zasilania do 55 stopni Celsjusza. Połączenie między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną wykonane jest rurociągiem napełnionym czynnikiem chłodniczym, a komfortowe sterowanie z regulacją pogodową zapewnia regulator pompy ciepła lub bezpłatna aplikacja JunkersHome.

Akcesoria do pompy

W ramach dodatkowych akcesoriów do pompy dostępny jest moduł sterowania przez Internet. Powietrzne pompy ciepła serii SAS-2 ASE przeznaczone są głównie do nowobudowanych obiektów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Mogą pracować samodzielnie, a zaawansowany system kontroli obiegu chłodniczego, elektroniczny zawór rozprężny, technologia inwerterowa i nowy regulator, zapewniają bardzo efektywne i oszczędne działanie. Jednostka zewnętrzna jest lekka, dlatego jej montaż możliwy jest na gruncie lub ścianie obiektu, a w module wewnętrznym zintegrowana jest pompa obiegowa o klasie efektywności energetycznej A. Ponadto pompa ciepła SAS-2 ASE jest wyposażona w systemem Dynamicznego Sterowania Pompą, który kontroluje różnicę temperatury na obiegu wtórnym. Instalacja urządzenia przebiega łatwo i szybko, dzięki bogatemu wyposażeniu.

pompa ciepła typu split

junkers.pl

Pompa ciepła Junkers Supraeco A SAS-2 – zalety dla inwestora i instalatora

Korzystanie z pompy i jej montaż mają wiele zalet zarówno po stronie użytkownika – inwestora, jak i po stronie montującego instalatora. Pompa zapewnia niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiej efektywności pracy COP>4,0 przy temperaturze powietrza 7°C. Modulowana moc grzewcza urządzenia gwarantuje produkowanie ilości ciepła zgodne z zapotrzebowaniem budynku, a funkcja grzania i chłodzenia zapewnia komfort cieplny latem i zimą. Cztery moduły grzewcze o niewielkich wymiarach do wyboru, instalowane wewnątrz budynku zapewniają dowolne rozwiązanie systemu grzewczego w nowym, jak i istniejącym budynku, poprzez współpracę z innym źródłem ciepła. Dwa z modułów są kompletnie wyposażone, co w połączeniu z pompą ciepła tworzy kompletną instalację pompy ciepła i zapewnia brak dodatkowych kosztów. Same koszty inwestycyjne też są niższe, bo nie ma konieczności instalacji zbiornika buforowego. Pompa jest łatwa w obsłudze dzięki nowoczesnemu regulatorowi HPC400, z możliwością zastosowania regulatora pokojowego na każdy obieg grzewczy.

Ciepło przy -20 stopni C

Urządzenie zapewnia dostarczanie ciepła do temperatury -20°C stopni na zewnątrz budynku, a do tego można nim sterować zdalnie, przy wykorzystaniu modułu internetowego. Co ważne, pompę charakteryzuje cicha praca, co zapewnia komfort użytkowania w dzień i w nocy. Z punktu widzenia instalatora pompa również ma wiele zalet. Po pierwsze ma małą masę, zatem nie ma konieczności wykonywania specjalnego fundamentu pod pompę, jak również można ją zainstalować na ścianie budynku. Nowoczesny regulator HPC400 przeznaczony do współpracy z modułami EMS 2 umożliwia sterowanie do czterech obiegów grzewczych, instalacją solarną, a także współpracą z kotłem grzewczym. Do tego dochodzi minimalna ilość prac montażowych dzięki kompletnie wyposażonym modułom wewnętrznym ASM/ASMS i możliwości ich dowolnej konfiguracji w ramach systemu grzewczego. Jednostka zewnętrzna napełniona jest wstępnie czynnikiem chłodniczym, którego ilość wystarczy na połączenie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej w linii prostej bez dodatkowego uzupełniania do 7,5 m. Również montaż po stronie elektrycznej jest prosty, a inwerter zapewnia prawidłową kolejność faz bez względu na podłączenie. Maksymalna długość rurociągu w linii prostej między jednostką zewnętrzną i wewnętrzną wynosi 50 m. Pompa jest zatem łatwa i wmontażu, i w transporcie.