Ogrzewanie podłogowe w systemie KAN-therm

ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe

Dużą popularność zyskują systemy wodnego, niskotemperaturowego ogrzewania oraz chłodzenia płaszczyznowego. Wykorzystuja one powierzchnie posadzek lub ścian jako źródło ciepła lub chłodu w pomieszczeniach. Stosowanie nowoczesnych instalacji i urządzeń grzewczych podyktowane jest wzrastającymi cenami energii. Są one tańsze w użytkowaniu, a do tego ich wytwarzanie i eksploatacja mają charakter proekologiczny.

Co daje stosowanie nowoczesnych systemów ogrzewania płaszczyznowego?

Przede wszystkim oszczędność kosztów oraz zwiększenie komfortu cieplnego użytkowników. Stosując takie rozwiązania osiągamy optymalny rozkład temperatur w pomieszczeniu, przez co możemy obnizyć temperaturę powietrza, a zmniejszyć ilość dostarczanej energii cieplnej.
Mniejsze straty ciepła są też wynikiem niskich temperatur zasilania instalacji. Zwrot kosztów inwestycji można osiągnać już nawet po dwóch latach eksploatacji takiego systemu. Dzięki swoim właściowościom, system ogrzewania podłogowego niskotemperaturowego może się okazać najekonomiczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jesli chodzi o ogrzewanie domu.
Ciekawe, nowoczesne rozwiązania znajdziemy w systemie KAN-therm. Umożliwiają one budowę energooszczędnych i trwałych systemów wodnego ogrzewania i chłodzenia podłogowego.

Zalety systemu KAN-therm

System KAN-therm ma wiele zalet, a wśród nich:

  • estetykę i komfort użytkowania,
  • zdrowie,
  • higienę,
  • oszczędność energii cieplnej,
  • trwałość,
  • bezpieczeństwo,
  • wszechstronność zastosowania.

Wszystkie elementy systemu KAN-therm są schowane w konstrukcji przegród budowlanych, czyli podłodze, ścianach czy suficie. Dlatego też jest możliwość dowolnego kształtowania i urządzania przestrzeni danego pomieszczenia, a ciepło lub chłód są dostarczane tylko tam, gdzie przebywamy. Systemy ogrzewania i chłodzenia podłogowego posiadają najbardziej zbliżony do idealnego dla ludzkiego organizmu rozkład temperatury w pomieszczeniu.

Działanie systemów ogrzewania płaszczyznowego

W systemach ogrzewania płaszczyznowego, ciepło jest oddawane do pomieszczenia na zasadzie promieniowania i nie ma tu zjawiska konwekcji powietrza w pomieszczeniu. Pozwala to na wyeliminowanie procesu powstawania smug na ścianach wskutek unoszenia kurzu osadzającego się na powierzchni grzejników. Dlatego system taki jest rozwiązaniem idealnym dla alergików oraz do pomieszczeń, w których często przebywają małe dzieci.
Nowoczesne systemy niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego współpracują z również nowoczesnymi źródłami ciepła, jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła, przez co dają możliwość stosowania niższej temperatury powietrza w pomieszczeniu, w porównaniu z ogrzewaniem konwencjonalnym, a przy tym samym komforcie cieplnym. to oczywiście pociąga za sobą oszczędności finansowe w stosunku do ogrzewania grzejnikowego.

Żywotność eksploatacyjna systemów

Zaletą takich systemów jest też z pewnością ich żywotność eksploatacyjna, która przekracza okres pięćdziesięciu lat. Systemy podłogowego ogrzewania niskotemperaturowego mogą być bez przeszkód wykorzystywane w domach jednorodzinnych, mieszkaniach w blokach wielorodzinnych, a także w obiektach użyteczności publicznej.

ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe

kan-therm.com

Rury w ogrzewaniu podłogowym KAN-therm

System ogrzewania podłogowego KAN-therm działa w oparciu o rury polietylenowe PE-RT Blue Floor z barierą antydyfuzyjną. Mają one podwyższoną odporność termiczną i doskonałe właściwości mechaniczne. Stosowanie tych rur w długich zwojach zapobiega powstawaniu dużej ilości krótkich odcinków rur, a układanie pętli grzewczych z wykorzystaniem profesjonalnego rozwijaka znacznie zwiększa komfort pracy i skraca jej czas. Zastosowanie tych rur zapewnia bezpieczeństwo całej instalacji, ponieważ ze względu na zjawisko pamięci kształtu zminimalizowaniu ulega niebezpieczeństwo zaślepienia lub powstania przewężenia średnicy rury pod wpływem działania dużego obciążenia.