Kupujemy grzejnik do łazienki

www.radeco.com.pl

Łazienka to pomieszczenie wymagające odpowiedniego ogrzewania, bo bardzo ważny jest w niej komfort cieplny. Najczęściej stosowanym w łazience rozwiązaniem jest grzejnik typu drabinkowego, jednak nie jest to obecnie jedyne możliwe rozwiązanie, bowiem rynek oferuje również inne typy grzejników, które pięknie komponują się z wnętrzami różnorodnie zaaranżowanymi. Najważniejsze jednak, aby grzejnik w łazience dostarczał odpowiednią ilość ciepła oraz stanowił funkcjonalny dodatek, na którym można np. zawiesić ręcznik czy awaryjnie podsuszyć pranie.

Moc grzejnika do łazienki

Grzejniki łazienkowe mają zazwyczaj moc od od 50 W do ponad 1000 W. Standardowo można przyjąć, że potrzebna jest moc około 120 W na 1 m kw. łazienki. Zatem dobór mocy zależy od wielkości łazienki oraz od tego, czy grzejnik będzie służył również do suszenia ręczników. Ważne przy wyborze mocy grzejnika łazienkowego jest również to czy w łazience znajduje się okno i czy jest ono szczelne. Do suszenia ręczników wystarczą grzejniki o mocy 50 W, chociaż szybciej rzeczy schną przy wyższej mocy. Do dużych łazienek lepsze będą grzejniki o mocy powyżej 400 W.

www.radeco.com.pl

www.radeco.com.pl

Zła budowa do łazienki

Niektóre grzejniki nie sprawdzą się w łazience ze względu na swoją budowę. Na przykład płytowe konwekcyjne będą nieekonomiczne, ponieważ jeśli powiesimy na nich ręcznik, musimy liczyć się z gorszą cyrkulacją powietrza, a w rezultacie z mniejszą wydajnością cieplną urządzenia. Dlatego najlepsze do łazienki są grzejniki drabinkowe. Jeśli takie się nam nie podobają, można wybrać model dekoracyjny, wyposażony w dodatkowe półki lub uchwyty do wieszania ręczników.