Kotły węglowe od Kellera

Keller jest marką produktów z segmentu Premium. Są one przeznaczone do tworzenia kompletnych systemów grzewczych i sanitarnych i pozwala na bezproblemowe stworzenie profesjonalnych instalacji, które będą służyły przez długie lata. W ramach produktów marki dostępne są trzy typy kotłów węglowych oraz dodatkowe akcesoria do nich. Wśród kotłów węglowych marki znajdują się trzy grupy produktów: kotły węglowe KW z miarkownikiem ciągu, kotły KWS z wentylatorem i automatyką oraz kotły węglowe Keller KWS Plus.
Keller KWS Plus
Keller KWS Plus to uniwersalne kotły centralnego ogrzewania w opcjach z pełną automatyką kontrolującą proces spalania. Produkty posiadają serwis door-to-door, gwarancję dostępności części zamiennych oraz 4 lata gwarancji na szczelność korpusu wodnego. Kotły te są dostępne w wariancie bez automatyki, jak również z automatyką – ze sterownikiem ST-28 i wentylatorem, ze sterownikiem ST-88 z PID, z wentylatorem i konsolą. Dostępne moce to 10 kW, 15 kW i 20 kW. W każdym przypadku jest możliwość podłączania instalacji z lewej lub prawej strony, a wylot spalin ustawić w dowolnym kierunki przy zastosowaniu kolana 45 stopni. Dla zmniejszenie przestrzeni potrzebnej do instalacji kotła, można go ustawić przy ścianie, dosuwając do ściany prawym lub lewym bokiem oraz tyłem. Kotły KWS Plus posiadają dużą komorę zasypową i duże drzwi zasypowe, a także poręczne uchwyty.

grupa-sbs.pl
Istnieje możliwość regulacji docisku drzwiczek, zarówno po stronie zawiasu, jak i po stronie rączki. W modelach o wyższej mocy, tj. 15 i 20 kW znajduje się również przegarniacz paleniska. Dla łatwości użytkowania zastosowano czyszczenie kanałów kotła od przodu, a dodatkowo zapewniono możliwość precyzyjnego sterowanie ilością powietrza wtórnego i pierwotnego. Dla większej trwałości urządzenia, wszystkie elementy takie, jak śruby, nakrętki czy podkładki zostały ocynkowane. Kupując paliwo do kotła należy pamiętać, że dla jego optymalnej pracy wilgotność paliwa powinna wynosić między 8 a 10%.
Keller KW z miarkownikiem ciągu
Kotły węglowe Keller KW z miarkownikiem ciągu to minikotły przeznaczone do pracy w wodnych instalacjach centralnego ogrzewania systemu otwartego, które zostały przystosowane do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego typu groszek i orzech, ale można wykorzystywać także paliwo zastępcze w postaci węgla brunatnego i sezonowanego drewna. Regulacja procesu palenia odbywa się przez termostatyczny regulator mocy czyli tzw. miarkownik ciągu. Kotły są dostępne w różnych mocach, w zakresie od 6 do 30 kW.
Wśród zalet tej grupy kotłów na paliwo stałe należy wymienić wysoką sprawność, ekonomiczną eksploatację oraz prostą i szybką obsługę, jak i konserwację. Zapewniają też niski poziom emisji substancji szkodliwych. Są solidnie wykonane, a wszystkie wymienniki są spawane robotami przemysłowymi. Sprawność tych kotłów kształtuje się na poziomie około 80%.
Kotły węglowe Keller KWS z wentylatorem i automatyką
Trzecia grupa kotłów węglowych od marki Keller to kotły węglowe Keller KWS z wentylatorem i automatyką. Posiadają ruszt wodny i dedykowane są do pracy w wodnych instalacjach c.o. systemu otwartego. Ich konstrukcja pozwala na wysokoefektywne spalanie węgla kamiennego typu groszek i orzech, ale istnieje też możliwość opalania paliwem zastępczym, a konkretnie węglem brunatnym i sezonowanym drzewem o wilgotności nie przekraczającej 19%. Sterowanie kotłem Keller KSW jest ułatwione poprzez płynną modulację mocy w zakresie od 1% do 100%, sterowanie pompami c.o., c.w.u., i dodatkową pompą, zainstalowany czujnik spalin, sterowanie siłownikiem zaworu 3- lub 4-drogowego oraz możliwość podłączenia oddzielnych modułów GSM oraz Internetu w celu monitorowania pracy kotła.
Dla bardziej efektywnej pracy kotłów Keller warto też zaopatrzyć się w sterowniki tej marki. Są one łatwe w programowaniu, a dzięki histerezie w wąskim zakresie pozwalają na skuteczne kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu. Mają też rozbudowane funkcje pozwalające na wygodne sterowanie ogrzewaniem. Są to cztery niezależne, regulowane temperatury – komfortowa, ekonomiczna, urlopowa i przeciwzamrożeniowa. Posiadają również trzy programy fabryczne i siedem programów modyfikowanych przez użytkownika, a także rozbudowany tryb pracy urlopowej. Można kupić sterownik w wersji przewodowej lub radiowej.