Kompaktowa pompa ciepła powietrze-woda od Stiebel-Eltron

pompa ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła – ekologia i ekonomia

Pompy ciepła idealnie wpisują się w ekologiczny trend polegający na czerpaniu energii z natury. Zaawansowane rozwiązania w dziedzinie ogrzewania dają wysoką wydajność, a pompy ciepła, jak np. modele marki Stiebel-Eltron gwarantują najwyższą skuteczność działania i wykorzystują naturalną energię, by stale zapewniać przyjemne ciepło. Takie pompy ciepła mogą być indywidualnie dopasowane do potrzeb inwestorów, a charakteryzuje je połączenie najwyższej jakości wykończenia, innowacyjnych technologii oraz efektownego designu.

Nowoczesny i ekologiczny sposób na uzyskanie energii cieplnej

Fotowoltaika, wentylacja, rekuperacja oraz pompy ciepła, które producent łączy w efektywną instalację, to nowoczesny i ekologiczny sposób na uzyskanie energii cieplnej zarówno w domu, jak i w przestrzeniach biznesowych. Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące całkowicie naturalne źródła energii czyli ziemię, wodę i powietrze. Dzięki nim ogrzewanie jest jeszcze bardziej sprawne i jednocześnie przyjazne dla środowiska. Pompy tej marki to rozwiązania dające wszechstronne zastosowanie – zarówno w domach, jak i w przedsiębiorstwach. Każda pompa ciepła może być uzupełniona nowoczesnymi systemami wentylacji, rekuperacji, fotowoltaiki, aby ogrzewanie było jeszcze bardziej wydajne i oszczędne.

pompa ciepła powietrze-woda

Stiebel-Eltron

Pompy ciepła powietrze-woda od Stiebel-Eltron

Jednym z rodzajów oferowanych przez markę pomp są pompy ciepła powietrze-woda. To najprostsze i bardzo skuteczne rozwiązanie polegające na wykorzystaniu jako dolnego źródła dla pompy ciepła powietrza zewnętrznego – nawet o temperaturze dochodzącej do minus 20°C. Marka posiada w swoim programie sprzedaży pompy ciepła serii WPL, które można zainstalować na zewnątrz budynku nie prowadząc żadnych prac związanych z wykonaniem instalacji dolnego źródła.

pompa ciepła powietrze-woda

Stiebel-Eltron

Inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze – woda

Najnowszym produktem z tej linii jest model WPL 15 ACS / WPL 25 AC. To inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze – woda z funkcją chłodzenia aktywnego, przeznaczona do ustawienia na zewnątrz budynku. Przeznaczona jest do pracy na cele instalacji centralnego ogrzewania – zarówno podłogowego, jak i grzejnikowego oraz do podgrzewu wody użytkowej. Zastosowanie energooszczędnej technologii inwerterowej umożliwia płynne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co sprawia, że eksploatacja powietrznej pompy ciepła jest bardzo efektywna i tania. Ten model pompy jest przystosowany do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +65°C, dlatego też jest ona odpowiednia do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Służy do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej, a zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła, na wejściu do urządzenia dla powietrza wynosi od -20°C do +40°C.

pompa ciepła powietrze-woda

Stiebel-Eltron

Wykorzystanie takich rozwiązań jak elektroniczny zawór rozprężny, dodatkowy wymiennik ciepła ekonomizer czy tzw. międzywtrysk pary powoduje, że pompa ciepła WPL 25A spełnia rygorystyczne wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom grzewczym, co potwierdza najwyższa klasa efektywności energetycznej A++. Główne cechy tego modelu pompy to płynna regulacja mocy, energooszczędna technologia inwerterowa, bardzo cicha praca oraz funkcja chłodzenia aktywnego.