Komfort z systemem grzewczym ISODYN 2 od Saunier Duval

saunierduval.pl

Ciepła woda dzięki unikatowej technologii

System grzewczy Isodyn 2 to patent marki Saunier Duval, który stanowi unikatową technologię przygotowania ciepłej wody. Sprawia ona, że wiszący kocioł dwufunkcyjny zapewnia najwyższy komfort ciepłej wody i z powodzeniem zastępuje kocioł jednofunkcyjny z osobnym, dużym zasobnikiem. System Isodyn 2 jest oparty na technologii mikroakumulacji, ale wykorzystuje system dwóch osobnych zasobników o pojemności 21 l, umieszczonych wewnątrz kotła. System ten został zastosowany w kotłach z serii Isotwin i Isotwin Condens oraz w uproszczonej wersji w kotle Isofast Condens. Ciepła woda przygotowywana jest przepływowo, a w razie potrzeby także pobierana ze zakumulowanego zapasu. Dzięki temu stosunkowo niewielkie urządzenie zapewnia komfort korzystania z ciepłej wody na poziomie kotła jednofunkcyjnego z dużym zasobnikiem. Kocioł z systemem Isodyn 2 może jednak przygotowywać ciepłą wodę nawet po wykorzystaniu zgromadzonego zapasu. Dodatkowe jego zalety to oszczędniejsze zużycie gazu, mniejsze gabaryty, ograniczenie osadzania kamienia w zasobnikach i zapobieganie rozwojowi bakterii legionelli.

saunierduval.pl

saunierduval.pl

System daje absolutny komfort korzystania z ciepłej wody, którą otrzymuje się natychmiast i w dużej ilości. Istnieje możliwość pobrania jednorazowo do 180, 210 lub nawet 230 l c.w.u. i ponowne nagrzanie wody w obu zasobnikach w ciągu około pięciu minut.

Parametry techniczne

W przeciwieństwie do kotła jednofunkcyjnego, w przypadku kotłów z systemem Isodyn 2, ciepłą wodę można pobierać także natychmiast po opróżnieniu zasobników i będzie ona wówczas podgrzewana przepływowo, w ilości 12 l/min, 14 l/min lub 16,5 l/min  – w zalezności od modelu. Wydajność jest porównywalna z jednofunkcyjnym kotłem wiszącym współpracującym z osobnym zasobnikiem o pojemności 150 litrów, a zarazem przy bardzo małych wymiarach 89 cm wysokości i 60 cm szerokości. W uproszczonej wersji, z jednym zasobnikiem 21 l, system Isodyn2 został zastosowany w kotle Isofast Condense 24/30 kW. Wydajność kotłów z systemem Isodyn 2 pozwala na jednoczesne zaspokojenie potrzeb dwóch łazienek przy zapewnieniu pełnego komfortu.