Kocioł gazowy dwufunkcyjny z otwartą komorą Saunier Duval Thema Classic C

kocioł niekondensacyjny

Thema Classic C to wiszący kocioł gazowy dwufunkcyjny z otwartą komorą marki Saunier Duval. Jest to kocioł niekondensacyjny służący do produkcji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Kocioł Thema Classic C posiada zaawansowaną elektronikę i wbudowaną automatykę pogodową. Wyróżniają go przy tym kompaktowa budowa oraz bogate wyposażenie idące w parze z niezawodnością i bezpieczeństwem użytkowania. Urządzenie współpracuje z regulatorami typu modulacyjnego, a zaawansowane układy elektroniczne, niezawodność i nowoczesny design sprawiają, że linia kotłów Thema Classic cieszy się uznaniem zarówno instalatorów, jak i użytkowników. Jest to urządzenie spełniające wymogi Dyrektywy ErP i wyposażone w pompę o wysokiej efektywności.

kocioł niekondensacyjny

allto.pl

Kocioł typu B1

Kocioł przeznaczony jest do ogrzewania i produkcji ciepłej wody, a dedykowany jest do rynku wymian, w tych przypadkach gdzie zastosowanie kotła kondensacyjnego jest niemożliwe. Kocioł Thema Classic jest kotłem typu B1, co zgodnie z Rozporządzeniem Komisji UE nr 813/2013 z dnia 2 sierpnia 2013 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla ogrzewaczy pomieszczeń i ogrzewaczy wielofunkcyjnych oznacza, że kocioł jest przeznaczony do podłączenia do komina wspólnego dla wielu mieszkań w istniejących budynkach, usuwającego pozostałości po spalaniu poza pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł. Kocioł pobiera powietrze do spalania bezpośrednio z pomieszczenia i zawiera przerywacz ciągu. Ze względu na niższą sprawność należy unikać jakiegokolwiek innego wykorzystania tego kotła, które może spowodować wyższe zużycie energii i wyższe koszty eksploatacji. Ponad to kocioł posiada funkcję lato-zima, pozwalającą na przepływowe przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność dzięki nowoczesnej konstrukcji i zaawansowanym układom elektronicznym, a do tego jest    wygodny w użytkowaniu dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania z podświetlanym panelem obsługowym.

Parametry techniczne

Kocioł ma moc od 9 do 24 kW i zapewnia temperaturę z przedziału 35-83 stopnie Celsjusza. Maksymalna pojemność instalacji c.o. przy temperaturze 75 stopni Celsjusza wynosi 110 litrów. Maksymalny pobór mocy wynosi 62 W. Klasa energetyczna na cele grzewcze tego urządzenia to C, a na cele c.w.u.B. wymiary kotła to wysokość 740 mm, szerokość 410 mm oraz głębokość 310 mm. Kocioł waży 33 kg.