Jak zapewnić ciepło w łazience?

grzejnik łazienkowy drabinkowy

W łazience musi być ciepło. Przeciętny użytkownik tego miejsca, gdy bierze prysznic lub zażywa kąpieli w wannie, potrzebuje temperatury powietrza między 23 a 26 stopni Celsjusza. Oczywiście indywidualne odczucia mogą być różne, jednak nie zmienia to faktu, że ogrzewanie w łazience jest niezbędne. Dokonując wyboru jego typu, a potem rodzaju grzejnika warto zastanowić się, czy grzejnik ma tylko zapewniać ciepło, czy też ma również służyć doraźnie do suszenia ręczników lub bielizny, a może również ma stanowić główny element dekoracyjny łazienki.

Najpopularniejsze – grzejniki drabinkowe

Współczesne łazienki są najczęściej wyposażane w grzejniki typu drabinkowego, który nie tylko zapewnia ciepło w łazience, ale również służy jako podręczna suszarka do bielizny czy ocieplacz ręczników przed ich użyciem po kąpieli. Bez względu na to jaki grzejnik wybierzemy, najistotniejsze jest jednak to, aby grzejnik w łazience dostarczał odpowiedniej ilości ciepła, a także stanowił funkcjonalny dodatek, jak wspomniana awaryjna możliwość wysuszenia prania.

grzejnik łazienkowy drabinkowy

allto.pl

Podobnie jak w innych pomieszczeniach, grzejnik do łazienki musi być odpowiednio dobrany nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim pod względem jego mocy. Grzejniki łazienkowe, tak samo jak te do innych pomieszczeń, mogą mieć zróżnicowaną moc – w zależności od powierzchni, jaką mają ogrzać, przy czym przyjmuje się, że na jeden metr kwadratowy łazienki potrzeba około 120 W mocy grzejnika. Ważne jest przy tym również to, czy w łazience jest okno i jak bardzo jest ono szczelne. Generalnie, do dużej łazienki najlepiej kupić grzejnik o mocy przynajmniej 400 W.

Nie każdy kaloryfer dobry do łazienki

Wybierając grzejnik łazienkowy musimy pamiętać, że nie każdy rodzaj kaloryfera nadaje się do tego pomieszczenia, co jest podyktowane budową takiego grzejnika. Przykładowo, grzejniki płytowe konwekcyjne będą w łazience rozwiązaniem nieekonomicznym – gdy na takim grzejniku zawiesimy ręcznik, musimy pamiętać, że cyrkulacja powietrza będzie gorsza, a co za tym idzie wydajność cieplna grzejnika będzie mniejsza. Grzejnik najlepszy do naszej łazienki wybierzemy spośród wielu modeli różnych producentów, w sklepie internetowym Allto.pl .